Датчики відкриття
Датчик відкриття - це спеціальний прилад, який фіксує відкриття, а також закриття не тільки дверей, але і вікон, даху, стулок та інших входів в будівлю або окреме приміщення. На сьогоднішній день дані пристрої широко застосовуються в якості однієї зі складових охоронних систем і домашніх автоматичних систем.
Конструкція датчиків руху
Конструкція сучасних датчиків руху включає два елементи: власне датчик і сильний магніт. Перша складова має в своїй комплектації геркон, який являє собою пристрій, де замкнуті (розімкнуті) в звичайному стані контакти під впливом магнітного поля розмикаються (замикаються).
Купити датчик руху можна для установки на одвірках. Для забезпечення захисту віконних стулок необхідно кріпити магніти. У звичайній ситуації ці два елементи знаходяться поряд, тому магнітне поле постійно діє на датчик. Однак після відкриття дверей магніт віддаляється на деяку відстань, через що його вплив значно слабшає. В результаті контакт в пристрої замикається (розмикається) і воно спрацьовує. Після закриття дверей все повертається в початкове положення і прилад знову спрацьовує.
Особливості взаємодії з різним обладнанням
Однією з особливостей функціонування датчика руху є взаємодія з різними іншими приладами, необхідними для перетворення сигналу в будь-яке корисне дію:
- Активація сигналу тривоги;
- Активація функції повідомлення;
- Включення або виключення світла;
- Активація іншого обладнання.
У більшості випадків така взаємодія забезпечується за рахунок спеціального контролера, який отримує сигнал від датчика відкриття, а потім дає відповідну команду.
Застосування датчиків відкриття
Дверні датчики широко використовуються з метою забезпечення контролю доступу в приміщення різного призначення.
З його допомогою можна захистити будинок від проникнення сторонніх. Адже прилад вловлює несанкціоноване відкриття дверей, а також стулок на вікнах. Крім того, він активізує систему відеоспостереження і сирен, посилає спеціальний сигнал на диспетчерський пульт охоронної компанії.
Цей пристрій є відмінним варіантом в разі необхідності догляду за людьми похилого віку, особливо тими, хто страждає сильним порушенням пам`яті. Так, датчики можна встановлювати в наступних цілях:
- На вхідні двері квартири або будинку для отримання повідомлень про вихід і прихід людини;
- На міжкімнатні двері при необхідності більш ретельного контролю за приміщеннями, особливо в нічний час;
- На шафи і холодильник;
- На шафка з лікарськими препаратами для контролю за тим, що людина приймає медикаменти.
Також за допомогою датчиків відкриття можна організувати нагляд за маленькими дітьми. Це дуже зручно, адже вони легко встановлюються не тільки на вхідні двері, але і на шафки, в яких заховані небезпечні хімічні засоби, алкогольні напої і різні інші речовини. У деяких випадках їх встановлюють на двері дитячої кімнати.