IP - телефонія

Купити все для IP-телефонії

посідає сьогодні одне з перших місць серед сучасних видів зв`язку за кількістю абонентів, які нею користуються. Більшість компаній вважають за краще використовувати цей вид зв`язку через його дешевизну, адже дзвінки на більшу частину напрямків коштують приблизно в 2-3 рази дешевше, ніж по інших каналах зв`язку.

Якщо говорити про принцип дії IP-телефонії, то він заснований на перетворенні голосу в цифровий сигнал. Після цього він передається по інтернету в будь-яку точку світу. Працює телефонія за допомогою VoIP обладнання, купити яке необхідно для того, щоб мати можливість здійснювати дзвінки. Для цього вам знадобиться VoIP-шлюз (Voice over IP-шлюз), який являє собою пристрій, що використовується для підключення телефонних апаратів або офісних АТС до IP-мереж.

VoIP-шлюзи діляться на два типи:

  • аналогові шлюзи. До них відносяться шлюз FXO і шлюз FXS (VoIP-шлюзи з FXO і FXS портами відповідно);
  • цифрові шлюзи: E1/T1, ISDN.

Також VoIP-шлюзи розрізняються по місткості, тобто кількості телефонних інтерфейсів, конструкції (настільні або в 19 "стійку), а також за типом блоку живлення (вбудований або зовнішній). Природно, і ціни на VoIP-обладнання будуть різними, в залежності від того, яку модель ви виберете для себе.

Шлюзи для IP-телефонії зазвичай оснащуються вбудованими маршрутизаторами, які підтримують досить широкий набір протоколів, а також авторизацію користувачів, автоматичне отримання і роздачу IP-адрес, установку пріоритетів тарифікації. У більшості випадку шлюзи відрізняються функціональністю і зручністю використання, маючи функцію управління смугою пропускання, високий рівень мережевої безпеки, вміючи виконувати облік і аналіз трафіку і адміністрування.

Перш ніж замовити IP-телефонію, варто запам`ятати, що VoIP-шлюз - це не плата розширення АТС, а зовсім інше обладнання. Серед основних відмінностей, про які вам слід пам`ятати при купівлі обладнання, виділимо наступні:

  • ціна VoIP-обладнання буде нижче в кілька разів, ніж вартість плати розширення АТС;
  • також більш низькими будуть витрати на установку VoIP-шлюзів, особливо якщо роботу виконають фахівці власної IT-служби компанії;
  • щоб розширити число каналів VoIP-шлюзу потрібно докупити модуль розширення, що обходиться дешевше, розширення у випадку з платою АТС;
  • VoIP-шлюзи простіше поєднати з VoIP-устаткуванням різних виробників, ніж плати розширення АТС.

Більш докладно по IP-телефонії вам зможуть розповісти менеджери нашого інтернет-магазину, зв`язатися з якими можна за телефоном, в режимі он-лайн або іншим зручним для вас способом. Консультації надаються абсолютно безкоштовно.