SSD-диски
SSD диск є новим словом в сфері зберігання інформації. На відміну від магнітних жорстких дисків минулого покоління, SSD заснований на мікросхемах, що надає йому кілька незаперечних переваг.
Плюси
- По-перше, висока швидкість роботи. Стандартний HDD накопичувач має швидкість до 100 IOPS (кількість можливих операцій в секунду). SSD диск ж здатний виконувати до 100.000 IOPS! Операційна система, встановлена на такий пристрій, завантажується за пару секунд. Те ж стосується і роботи всіх інших програм і додатків.
- По-друге, SSD абсолютно безшумний, оскільки не має в своїй конструкції ніяких рухомих механізмів. Відповідно, інтенсивність роботи вентиляторів комп`ютера істотно знижується і не створює додаткових шумів.
- По-третє, SSD не чутливий до ударів і вібрацій, що було вкрай вразливим місцем жорстких дисків.
- По-четверте, SSD має низьке енергоспоживання. Максимальна споживана потужність - до 5 Вт, що в два рази менше ніж у HDD. А в моменти простою і зовсім до 0,6 Вт - в десять разів менше ніж у свого технологічного попередника!
Фактично, SSD є набагато більш містким і високошвидкісним аналогом «флешки».
Мінуси
Ряд позитивних властивостей SSD диска не обходиться без деяких недоліків.
По-перше, висока ціна. Сучасний накопичувач від Western Digital на 250 гігабайт обійдеться в 5-7 тисяч гривень. У Києві можна знайти SSD і дешевше, але не набагато. У Харкові та в Одесі вартість не відрізнятиметься, оскільки в нашому магазині ціни однакові для всіх регіонів.
По-друге, обмежені можливості перезапису інформації. SSD з типом пам`яті MLC здатний лише на 10 тисяч циклів читання і запису необхідної інформації. Цей факт не такий страшний, як здається: навіть при таких обмеженнях ресурсів, SSD диск без проблем можна експлуатувати не менше трьох років.
Третій мінус - відсутність можливості відновлення інформації. При видаленні будь-яких файлів з SSD вони зникають повністю. Також цей накопичувач вразливий до стрибків напруги в електромережі. Якщо стандартний жорсткий диск в більшості випадків втрачає лише контролер і ще підлягає ремонту, то SSD вигорає повністю. Втім, джерела безперебійного живлення та автономні батареї в ноутбуках зводять ці ризики нанівець.
Кілька порад при виборі SSD
Бажання купити SSD диск має сенс тільки при наявності досить потужного комп`ютера або ноутбука. Тільки в комбінації з новими і швидкими комплектуючими SSD зможе працювати як належить. Так що якщо під рукою знаходиться лише старий комп`ютер, то ціна апгрейда може істотно зрости.
В першу чергу варто звернути увагу на пропускну здатність наявної материнської плати. Інтерфейси передачі даних IDE і SATA занадто застаріли і не підходять для комфортної роботи з SSD. Інтерфейс SATA 2 виглядає більш гідною кандидатурою, але найкращим варіантом для SSD є SATA 3, чия пропускна здатність - 6 мегабіт в секунду. Диски, що забезпечують максимальну швидкість роботи, виробляють компанії Seagate і Toshiba. Вартість цих моделей в Харкові ненабагато вище, ніж в Одесі.
Габарити і розмір диска так само бувають декількох видів. 3,5 дюймові SSD призначаються для стаціонарних комп`ютерів. Диски розміром 2,5 дюйма ідеально підходять для ноутбуків. Втім, їх можна підключити і до комп`ютера за допомогою спеціальних перехідників.
Перш ніж купити SSD диск, варто також звернути увагу на показники IOPS і типи пам`яті, про які говорилося вище. Консультанти в нашому магазині допоможуть визначитися з правильним вибором за прийнятну ціну.